DIY - Květnový dárek

Konečně je tu ten kouzelný Máj, lásky čas. Měsíc, na který se všichni těšíme a nemůžeme se dočkat. Měsíc, kdy příroda hraje nejrůznějšími květy a barvami. Květnu se také říká, že je to náš český Valentýn. Květen je prostě měsíc zamilovaných a také měsíc, ve kterém oslavujeme všechny maminky. Už 9. května nás čeká Den maminek. A k oslavám patří také nějaký dáreček, kterým můžete obdarovat právě svoji maminku. Proto jsem vám připravila jednoduchý návod, jak si takovou drobnost můžete vykouzlit doma, jen s pár věcmi. 

Návod na kornoutovou květinu

2

Na výrobu potřebujete:

 • arch tvrdého papíru
 • knižní nebo novinové listy
 • oboustrannou lepící pásku
 • provázek
 • tenkou stužku
 • umělé květiny
 • hedvábný papír
 • potištěnou kartičku
 • nůžky

1

Postup:

 1. Jako první si vytvořte kornout. Kornout vytvoříte z archu tvrdého papíru. Papír přehnete na polovinu, z jednoho rohu do druhého a přebytek papíru ustřihnete. Vznikne vám čtverec. Čtverec srolujete do tvaru kornoutu. Následně si ustřihněte 3 proužky oboustranné lepící pásky. Proužky nalepte na vnitřní stranu kornoutu a slepte. 
 2. Když máte kornout slepený, tak se pusťte do zdobení pomocí knižního listu. z listu si ustřihněte pruh o šířce cca 2 cm. Pruh omotejte kolem kornoutu, asi v polovině kornoutu a následně jej také přilepte. List přilepte pomocí lepící pásky na zadní straně kornoutu.
 3. Dozdobte provázkem a kartičkou. Na zadní stranu kornoutu, v polovině kornoutu, zase přilepte kousek oboustranné lepící pásky. Do tohoto místa přilepte provázek a několikrát ho omotejte kolem kornoutu. Provázek zakončete mašličkou na přední straně kornoutu. Pomocí oboustranné lepící pásky přilepte také kartičku. 
 4. Nesmí chybět poutko na pověšení. Potko vytvoříte pomocí stužky. Na bočních stranách kornoutu si udělejte dírku, jednu na levé a jednu na pravé straně. Do dírky vložte konec stuhy zavažte ji na suk. Postup opakujte i na druhé straně.
 5. Kornout máte kompletně hotový, takže teď už musíte vytvořit jen obsah. Umělou květinu zabalte do hedvábného papíru. Papír s květinou následně vložte do kornoutu. No a máte hotovo!

Kornouty můžete vyrobit v různých motivech a barvách a obsah klidně můžete nahradit dobrotami nebo nějakou drobností. 

Návod na výrobu také najdete v novém videu, tak si ho určitě shlédněte!

Kopie návrhu Ovečky

Přeji veselé a zábavné tvoření a nádherný začátek květinového května!

Lucie