DIY podzimní výzdoba - jednoduše, rychle a za pár korun

Pokud jste doposud měla moc práce a nebyl ještě čas na to, udělat doma trochu podzimní nálady, tak tento článek vám bude určitě užitečný. Dozvíte se zde, jak si můžete doma vykouzlit lehkou, přírodní podzimní výzdobu za pár korun. 

Jednoduchý podzimní svícen

Podzim je přechod mezi létem a zimou. Je to období, kdy se začne brzo stmívat, my se začínáme chumlat do teplých dek s hrnkem horkého čaje. A hlavně je to období, ve kterém přicházejí na hlavní scénu svíčky. Proto jsme zvolily výrobu svícnu, který k podzimu prostě patří!

My jsme se inspirovaly přírodou. Svícen je vyroben z přírodnin, které najdete na procházce. Tím vzniká další plus, protože spojíte příjemné s užitečným. 

Na výrobu svícnu potřebujete:

  • skleněnou nádobu (Pepco za 59 Kč)
  • to, co nám dala příroda - šípky, žaludy, jeřabiny nebo jiné červené bobulky
  • svíčku ve tvaru válce (IKEA za 29 Kč)
  • stuhu (my použily v bordó barvě)

IMG_7099

IMG_7104 IMG_7112 IMG_7110
IMG_7102 IMG_7106 IMG_7103

Postup:

Nejdříve si umyjte dočista skleněnou nádobu, ať se vám leskne a je pěkně čistá. Potom si ke stolu nachystejte všechen potřebný materiál, abyste nemuseli vstávat od stolu a mohli při tvorbě jen relaxovat. 

Na dno skleněné vázy nasypte šípky cca do výšky 1,5 - 2 cm. Na šípky nasypte jednu vrstvu žaludů. Následně do skleněné nádoby vložte svíčku ve tvaru válce. My jsme použily válec v krémové barvě. Kolem svíčky napěchujte jeřabiny či jiné červené bobulky. Nakonec dozdobte skleněnou dózu mašlí, kterou omotáte kolem spodní nožičky. Tadááá a nádherný svícen je na světě.

Rozpočet na svícen byl v našem případě 88 Kč. Vy však klidně můžete koupené sklo nahradit jakoukoliv vázou nebo zavařovací sklenicí a svíčku válec nahraďte třeba LED světýlky nebo čajovou svíčkou, kterou doma určitě najdete. Záleží jen na vaší fantazii. Je to vaše výzdoba, takže použijte, co vás napadne. 

Výsledek:

IMG_E7117 IMG_E7123 IMG_E7121

 

Rychlý podzimní věnec 

My jsme při odpolední procházce narazily také na krásné listí zbarvené do červena, takže jsme se rozhodly vytvořit také věnec. 

Na výrobu věnce potřebujete:

  • barevné listí (my jsme použily plazivé listy zbarvené do červena)
  • drát (koupíte v Obi, Bauhausu nebo Hornbachu, prostě jakýkoli hobby market)
  • bobule nebo jeřabiny (my jsme použily bobule, které jsme koupily v květinářství - 1 větvička za 7 Kč, vy můžete použít jeřabiny, které si můžete nasbírat zadarmo)
  • stuhu

LENL6201

Postup:

Listy, které jste si natrhali zpevněte drátem a motáním si vytvořte hnízdo. Hnízdo následně omotávejte a zpevňujte drátem, dokud vám nevznikne věnec. Věnec následně dozdobte bobulkami nebo jeřabinami. Na věnec je přidělejte zase drátem. Motejte kolem dokola, dokud všechny bobulky na věnci pořádně nedrží. V závěru na spodní část věnce přivažte stuhu a tu zavažte na mašličku. Na vrchní část věnce ze zadní strany přivažte poutko na pověšení. A věnec je hotový.

NBQRE9789 FRTQE5726

 

Výsledek:

DKWKE0968

DTBU3648 IIZBE2324 GAXT3041

 

Tohle je výzdoba, kterou budete mít hotovou za hodinku. Je nenáročná, efektivní, rychlá a skoro zadarmo. Ke svícnu můžete přidat třeba ještě nějaké dýně a další voňavé svíčky. Spojíte příjemné s užitečný a vašemu domovu dáte příjemný a voňavý podzimní nádech. 

Budeme hrozně rády, když nám napíšete, jak se vám první příspěvek na blogu líbí. A pokud se do téhle jednoduché, ale efektivní výzdoby chcete pustit, tak nám váš výtvor určitě pošlete, na facebook nebo instagram, ať se můžeme podívat na vaše výsledky. 

Přejeme vám krásné a klidné podzimní podvečery.

Váš tým RK dekorace ♥