Dušičkové dekorace na hrob

Dušičky připadají na datum 2.11. Tedy na den, kdy se oslavují všichni zesnulí, naši milovaní předci, kteří tu s námi již bohužel nemohou být. 

V dnešní uspěchané době bohužel hroby našich milovaných předků nenavštěvujeme, tak často, jak bychom si třeba přáli. Proto alespoň jednou ročně, na DUŠIČKY, kdy můžeme všichni společně využít toho dne. Udělejte si čas, zapalte svíčku, ozdobte hrob věncem nebo dušičkovou dekorací a uctěte jejich památku. Památku milovaných, kteří tu už s námi bohužel nemohou být. 

3

Pokud vyrazíte na hrob, tak nezapomeňte...

1. Náčiní na úklid

Hroby jsou v exteriéru, takže na ně každodenně působí přírodní vlivy. Pokud máte hrob z kamene, tak vám bude stačit utěrka na setření. V případě, že máte nezakrytý hrob se zeminou, tak si vezměte také hrábě, kterými zeminu hezky vyčistíte a srovnáte

2. Svíčky a zapalovač

Svíčky se zapalují jako symbol toho, že na zemřelé vzpomínáme jako na ty, kdo jsou u Boha živí. Světlo v katolické liturgii zároveň symbolizuje vzkříšení Krista. Svíčky dnes koupíte téměř před každým hřbitovem, horší je to však se zapalovačem nebo sirkami. Malá věcička, která se ráda často zapomíná. Před příchodem k samotnému hrobu, se doporučujeme přesvědčit, zda jste si tyhle drobnosti opravdu vzali. 

3. Dušičkové dekorace

Dušičkové dekorace seženete na mnoha místech. Najdete je v supermarketech, květinářstvích nebo v zahradnictví. Velkým otazníkem jsou designy vazeb, které často hrají všemi možnými barvami nebo jsou jako pěst na oko. Proto jsme se letos rozhodly vzít Dušičky do vlastních rukou a vytvořily jsme pro vás dušičkové dekorace v decentních tónech hnědé, oranžové, béžové a bílé barvy.

Dušičkové dekorace si vyberte zde!

Pokud máte zájem o něco speciálního nebo o dušičkovou dekorace na míru, tak nás kontaktujte a my vám vytvoříme dušičkové aranžmá na míru. 

2

1

 Podzimní kolekce BANNERY 1350x650