Recept na perfektní podzimní den - O tom, jak se zastavit, odpočnout si a zrelaxovat se.

Podzim je jedno z nejkrásnějších a nejpestřejších období, ale zároveň taky nejkratších. I přesto, že podzim je datován od 23.září do neděle 22.prosince, tak si podzimní období užíváme nejvíce od konce září do začátku listopadu. Pak přichází vánoční blázinec.

A jelikož i my, značka RK dekorace jsme škatulkovány do kolonky s výzdobou, designem a dekoracemi, tak musíme pro vás vše chystat a tvořit s předstihem. Ať si už na první advent můžete zapálit svíčku na vašem vytouženém adventním věnci.  My jsme se rozhodly, že tímto víkendem završíme nádherný podzim, ať se do Vánoc můžeme pustit naplno. Vy, ale nikam spěchat nemusíte a můžete si naopak užívat krás podzimu. Proto jsme si řekly, že vám napíšeme blog na téma: Recept na perfektní podzimní den. Který doufám, že si každý z vás, po přečtení udělá. 

Perfektní podzimní den

Nejdůležitější je vstát pravou nohou, udělat si ranní kávičku nebo dobře dochucený čaj a báječnou snídani. Milovníkům sladkého doporučujeme lívance nebo ovesnou kaši s ovocem a milovníkům slaného zas avokádový toust s volským okem. Po takhle vydatné a skvělé snídani budete mít plno energie a hlavně chuť vyrazit do světa. 

Návrh bez názvu (15) Návrh bez názvu (17) Návrh bez názvu (16)

 

Aby jste mohli být skvěle naladěni na podzim je důležité mít taky správné oblečení. Takže nejlíp uděláte, když si vyrazíte koupit něco nového na sebe. Oblíbenou podzimní barvou je hnědá, oranžová, šedá, khaki a béžová barva. Když máte outfit sladěný a i vy jste perfektně naladěni, tak vám už nic nebrání, aby jste mohli vyrazit na procházku.

A kam na podzimní procházku nebo výlet? 

Po celé České republice je opravdu velké množství míst, kam se můžete vydat.

Jedním z míst je Statek u Pipků, nazýváno také jako Dýňový svět, který je nedaleko od Prahy. Pokud jste z Brna stejně jako my, tak vyrazte na procházku na Špilberk, na Brněnskou přehradu nebo do Obory Holedná. Na procházce čerpejte energii z přírody, barvy a nad ničím nepřemýšlejte. V průběhu procházky se zastavte na minutové focení. Věřím, že po cestě bude mnoho příležitostí, kdy na cestě potkáte nádherně zbarvený strom. Tak se zastavte a udělejte si pár fotek, stromu a sebe. Ať na tento báječný den pak máte vzpomínku, kterou si díky fotce budete moci vybavit. 

stažený soubor (4) stažený soubor (5) stažený soubor (3)
stažený soubor (9) stažený soubor (7) stažený soubor (8)

 

A pokud si chcete focení  a procházku okořenit jako my. Tak to zkrátka vezměte přes zahradnictví a kupte si dýně. Fotky s dýněmi budou skvělé a stejně je vzápětí využijete. 

Vyřezávání dýní

To je další bod, který rozhodně nesmí chybět v našem receptu na báječný podzimní den. Sežeňte si větší dýni, záleží zcela na vás jaky tvar dýně budete mít. My jsme se rozhodly, že si uděláme soví rodinku, takže jsme si nakoupily dýně různě velké a různého tvaru.

Na vyřezání dýně potřebujete:

  • dýni
  • fix
  • lžíci
  • nůž
  • mísu na vydlabaný vnitřek dýně

Připravte se na to, že vyřezávání dýně není rozhodně čistá práce, takže si oblékněte nejlépe zástěru nebo staré tričko. Následně si na dýni fixem nakreslete tvary, které chcete vyřezat. Pak se pusťte do dlabání. 

Vyřízněte si větší otvor, kterým dýni budete dlabat. Po té si vezměte lžíci a postupně vyndejte všechnu dužinu, semínka a měkkou vrstvu dýně. Po vydlabání můžete začít vyřezávat jednotlivé tvary, které jste si předkreslili. Jakmile tohle splníte, tak stačí dát do dýně čajovou svíčku a umístit ji na to správné místo před dům.

A kde se vlastně vyřezávání dýní vzalo?

Vyřezávání dýní patří k Halloweenu. Tento zábavný a ojedinělý svátek připadá na den 31.října, je to tedy den před dnem Všech svatých neboli Dušiček. Tyhle významné svátky původně splývaly. Naši předkové již v dávných dobách vyřezávaly lampičky, akorát ne z dýně, ale z cukrové nebo krmné řepy. Lampičky je měly chránit před duchy a zlými silami. 

stažený soubor (2)

stažený soubor (11) stažený soubor (12)

 

stažený soubor (13) stažený soubor (10)

 

stažený soubor (14)

Teď už víte, jak na to. Tak neváhejte a udělejte si svůj podzimní den, na který budete dlouho vzpomínat a s radostí. 

Přejeme vám krásné a pohodové dny! ♥