Letní výzdoby

LV

Mezi další realizace, které máme za sebou patří letní levandulová výzdoba. Tenhle nápad se zrodil při návštěvě farmy. Rozhodly jsme se, že si uděláme na toto báječné místo výlet, jen tak. Už při příjezdu jsme však viděly, jak vypadá dosavadní výzdoba a hlavně, že je neaktuální, proto jsme začaly přemýšlet o novém návrhu.

5

Proč levandulová?

Kolem budovy penzionu jsou dlouhé záhony levandule. Ve chvíli, když jsme je viděly rozkvetlé, tak se zrodil nápad na letní výzdobu. Využijeme živou levanduli, ze které uděláme výzdobu a zároveň majitelce ušetříme práci s pozdější sklizní.

Tahle realizace byla tedy trochu odlišná od všech ostatních, protože jsme zpracovávaly materiál majitelky. Levanduli jsme si nejdříve museli nastříhat. Ostříhaly jsme přibližně 30 - 50 kopců levandule, které jsme následně nechaly proschnout a začaly jsme levanduli zpracovávat. 

Rozhodly jsme se vyzdobit hlavní vstup do penzionu a také interiér restaurace.

Výzdoba hlavního vstupu

Hlavní vchod jsme vyšperkovaly vstupní levandulovou bránou, kterou jsme osvěžily fialovým saténem. Dále květinovými abstrakcemi, které jsme vytvořily, jak z uschlé levandule, tak jsme využily umělé květiny ve fialové barvě, kterými jsme květinovou bránu obohatily. Po stranách oblouku jsme zavěsily kytičky z levandule. 

10

Levandulový věnec

Vedle hlavního vchodu jsou krásné vrata, na které jsme i tentokrát zavěsily věnec. Věnec má proutěnou základnu, kterou jsme pokryly svazky levandulových kytiček. Střed věnce je dozdoben umělými květy ve fialové a bílé barvě. Věnec má na šířku cca 60 cm. 

6

Vstupní brána

Vedle vstupní levandulové brány, z pravé strany, jsme vytvořily prodejní místo. Aby si i hosté farmy mohli odnést kus léta, tak jsme navázaly spoustu levandulových kytek různých velikostí, které jsme naskládaly na bílý dřevěný stůl, do plechové vaničky a do lucerny. Hosté měli opravdu z čeho vybírat. 

12

11

13

14

Využití závěsné latě

Vedle hlavního vchodu do restaurace je závěsná lať, kterou jsme i teď využily. Lať jsme omotaly světle fialovým saténem. Na lať jsme dále vytvořily levandulové závěsné srdce. Srdce má slaměnou základnu, kterou jsme omotávaly živou levandulí, dále jsme je dozdobily velkou mašlí a stuhou na zavěšení. 

Interiérová výzdoba

Po dokončení instalace venkovní výzdoby jsme se přesunuly do vnitřních prostor restaurace, kde jsme zdobily stoly, stěny a bar. 

Na jídelní stoly jsme vytvořily dekorace do plechových nádob, které jsme naplnily živou levandulí. Nádobu jsme následně dozdobily stuhami se vzorem levandule. Na stěny jsme vytvořily závěsné levandulové srdce, které má slaměnou základnu, základna je následně omotaná živou levandulí. Srdce jsme dozdobily tenkou stužkou a mašličkou. Bar jsme tentokrát nazdobily lehce. Aby se i na baru odrazila levandule, tak jsme do vázičky daly živou kytici levandulí, nad ni jsme zavěsily jedno ze srdcí a doladily svícínkem. Protože v jednoduchosti je krása. V poslední řadě jsme vyladily také jídelní koutek, pro který jsme vytvořily závěsnou dekoraci ze saténu, stuh a květin. 

9

8

9

15

Doufáme, že se levandulová výzdoba bude líbit i vám, stejně jako se líbila majitelce. Pokud i vy chcete vytvořit výzdobu na míru pro váš penzion, restauraci nebo hotel, tak nás rozhodně neváhejte kontaktovat. Rády se zhostíme dalšího úkolu. Těšíme se na další realizace. 

Přejete si vytvořit LETNÍ VÝZDOBU na míru? Napište nám!