Velká realizace - Výzdoba školního vestibulu

Tuhle zakázku považujeme za docela velký oříšek, který jsme nakonec rozlouskly a dostaly jsme se k samotnému jádru, které bylo skvělé. Podívejte se sami...

Zakázku jsme začaly schůzkou, kde jsme se podívaly na konkrétní prostor, který jsme dekorovaly. Následně jsme chtěly vědět, zda má zákazník představu. Jelikož zákazník neměl konkrétní představu, tak jsme začaly klást základní otázky, od kterých jsme se mohly odpíchnout. 

IMG_4455 (1) IMG_4453 (1)

 

Samotný návrh nám trval nejdéle, protože vestibul, který jsme dekorovaly byl ponurý, tmavý a nezajímavý. Chtěly jsme ho oživit, ale tak aby to bylo decentní a smysluplné. Rozhodly jsme se tedy vytvořit dvě velké dřevěné konstrukce, na kterých budou zavěšené rámy a vazby a obrovský vydekorovaný rám na zeď. Celá realizace se nesla v tónech zelené, bílé, dřevin a přírodnin.

Jakmile jsme návrh měly vytvořený, nachystaný a sepsaný, tak jsme šly na druhou schůzku, na které jsme návrh prezentovaly. Návrh byl po promyšlení schválen a my se mohly dát do práce.

IMG_5024

Začaly jsme nákupem materiálu, což bylo dřevo, šrouby, barva, pletivo, květiny, mech, zeleň, polystyrén, rámy, řetízky, háčky, dřevěné truhlíky a mnoho dalších potřeb, které byly nezbytné pro tvorbu téhle realizace. 

IMG_5002 IMG_5283 IMG_5284

 

Následně jsme se pustily do tvorby dřevěných trámů. Jeden trám byl větší, ten měl dělat zátiší a stát v pozadí. Druhý trám byl menší a naopak stál v popředí. Trámy byly z přírodního světlého dřeva, tudíž jsme je poté natřely na bílo. Trámy byly ozvláštněny také pletivem, které bylo na táhlé po celé délce trámu. Aby na trámy mohli v průběhu ročních období a tématických svátků, přidělat fotky, obrázky, texty, medaile nebo světýlka na rozzáření. Nakonec jsme na trámy přidělaly dvě velké vazby a zavěsily na každý z trámů jeden rám s fotkou školy a koláží z fotek ze školy.

IMG_5286 IMG_5318 IMG_5336

 

IMG_5285 IMG_5337 IMG_5338

 

Další částí realizace byl velký dřevěný rám, kterým jsme chtěly rozbít velkou, holou, bílou stěnu. Rám byl opravdu obrovský. Skládal se z 16 vydekorovaných dřevěných bedýnek, které jsme upevnily na dřevěnou konstrukci. Bedýnky jsme následně naplnily výplní a mohly jsme dekorovat. Zvolily jsme 4 motivy, které se opakovaly. Jeden z motivů byl přírodní, krásný, hebký zelený vysušený mech. Jako další motiv jsme zvolily dřevěná kolečka různých velikostí, které jsme doladily různými druhy sukulentů. Třetím motivem byly přírodní větve bambusového tvaru v krémové barvě. A poslední motiv jsme zvolily 3D, tak aby vystupoval z obrazu. Podklad jsme vytvořily z mechu v ostřejší barvě, na něj jsme přidělaly půlku plechového květináčku a ten jsme nazdobily orchideí, sukulentem a zelení.

IMG_5207 IMG_5204 IMG_5203 IMG_5202

 

Do středu rámu jsme zavěsily na řetízky velkou dekoraci, která byla v podobném duchu jako ty dvě obrovské, které byly přidělané na rám. Vazby jsme vyrobily z orchideí, kapradin, asparágu, listů kal, pěnového ananasu, pěnových listů a sukulentu.

IMG_5288 (1) IMG_5291 (1)

 

Na místě jsme zátiší z trámů obohatily skleněným stolem, kam přišla busta Jana Ámose Komenského a do stolku měla přijít kniha. 

IMG_5341

Pokud se vám realizace líbí a máte i vy zájem o výzdobu nějakého specifického prostoru jako byl školní vestibul, tak se na nás neváhejte obrátit. 

IMG_E5186 IMG_E5193