Svatba N&T

Snímek obrazovky 2023-01-13 v 13.14.48

V sobotu 15.8. jsme měly možnost dekorovat další svatbu, která tentokrát byla v BOHO stylu. Nevěsta se na nás obrátila prakticky na poslední chvíli. Původně si totiž celou výzdobu chtěla udělat sama, jak čas postupně plynul, tak zjistila, že zbývá měsíc do svatby a výzdobu nemá namyšlenou ani zdaleka. Rozhodla se tedy oslovit nás. Její požadavek byl: decentní výzdoba založená na živých jemných květinách v kombinaci s dřevem, krajkou a sklem a hlavně musí všechno svítit. 

10

Návrh a tvorba

Pustily jsme se do práce a začaly jsme tvořit. Nejdříve jsme se pustily do samotného návrhu. Jaké dekorace bude třeba připravit, kam je umístíme, jaké květiny použijeme a další drobné detaily. Po vytvoření seznamu jsme se pustily do samotné tvorby. Na začátek jsme zdobily přes 200 ks sklenic, které sloužily jako svícínky a vázičky. Sklenice jsme zdobily bílou krajkou a režným provázkem, přesně podle instrukcí nevěsty. Následně jsme se pustily do chystání jutových mašlí, které zdobily opěradla židlí, na čištění a opracovávání dřevěných koláčů, které sloužily jako podstava. 

Svatba se konala v chatě u Babího lomu. Cesta od hlavní komunikace právě k samotné chatě je dlouhá a klikatá, proto si nevěsta také přála připravit spoustu směrovek a uvítací tabule. Směrovky jsme vytvořily ze dřeva, nejdříve jsme si vyřezaly tvar šipky, následně jsme vše natřely na bílo, po uschnutí jsme na šipky napsaly konkrétní nápisy, dle domluvy. Podobně jsme připravily také tabule, které jsme natřely na bílo a následně popsaly předem domluveným textem. Jedna tabule byla vítací, na druhé byl svatební program. 

V poslední přípravné fázi jsme se pustily do přípravy živých květin. Vázaly jsme kytici pro nevěstu, kytičky do klop a hlavně kytice na výzdobu obřadu, na svatební tabuli a na dozdobení chaty.  13

Výzdoba vstupu

Výzdoba před vchodem původně vůbec neměla být, ale zdobení vstupu je stejně důležité jako slavobrána. Ke vchodu jsme tedy postavily dvě tabule, které byly ručně malované a psané. Jedna tabule byla vítací, druhá tabule obsahovala program svatebního dne. Tabule jsme umístily na malířské stojany, které jsme dozdobily krajkovou organzou a břečťanem. Kolem tabulí jsme vytvořily zátiší z kořenů, dřevěných koláčů, váziček plných květin a svícínků. Na vchodové dveře jsme ještě zavěsily makrame a lapače na přání nevěsty.

1 12

Svatební tabule

Obědovou tabuli jsme chystaly pro 70 hostů, část seděla uvnitř a část na terase. Rozestavění stolů si určila nevěsta spolu se zasedacím pořádkem. Na nás bylo nazdobení. Nevěsta si přála, aby vynikly dřevěné stoly, proto nebyly ubrusy. Místo ubrusu jsme použily krajkovou organzu v bílé barvě, přes ni jsme natáhly jutový napron s dekorem krajky. Středem stolu jsme rozestavěly seskládané kompozice, které se skládaly z dřevěných koláčů, které byly jako základna. Na koláče jsme umístily ozdobenou vázičku se směsí květin, které si nevěsta přála, kompozici jsme doladily svícínkem, který měl stejný dekor jako vázička. Stůl jsme doladily jutovými kapsáři na příbory, které měly též dekor krajky a dále drobnými dřívky ve tvaru koleček. V poslední řadě jsme na stoly přidaly ubrousky s decentním vzorem, na které jsme stužkou navázaly jmenovky.  

2_2 

Výzdoba terasy

Část hostů byla usazena na terase, kde na ně čekala stejně nachystaná svatební tabule, jako uvnitř. Z terasy byl krásný výhled na okolí chaty a měla mnoho zákoutí, které jsme nemohly nechat nenazdobené. Po obvodu terasy jsme umístily několik kompozic, které byly umístěné na stolech, aby se odrazily i na zemi. Do rohu terasy jsme seskládaly dřevěné bedýnky, na které jsme umístily několik zdobených svícínků a vázy plné kytiček.  

3_24_2

Výzdoba obřadu

Obřad se odehrával v zahradním stanu, který měl dřevěnou podlahu a jinak byl zcela holý. Slavobránu jsme vytvořily ze třech dřevěných stojnic, které jsme osvítily a následně omotaly průhlednou organzou zbarvenou do bíla. Slavobránu jsme dozdobily živým břečťanem, závěsnými makrame a lapačemi. Spodní část slavobrány jsme obskládaly dřevem, vázami s květinami, svícínky, nádobami ozdobené makrame a fotkami. 

8_1

Nevěsta si dále přála umístit do stanu 16 míst na sezení pro nejbližší rodinu. Vedle sebe jsme umístily vždy dvě židle, vytvořily mezeru a postavení židlí opakovaly i na protější straně. Tím se nám mezi židlemi vytvořila ulička, kterou následně procházela nevěsta. Židle, které jsme do stanu umístily, jsme nazdobily krajkou a jutovou mašlí. Podél židlí jsme umístily vždy velkou vázu s nevěstiným závojem, eukalyptem a další zelení. Vedle vázy jsme postavily ještě svícen, aby i obřad mohl být osvícen pravými plamínky. 

5_1

Nevěstě jsme vázaly i svatební kytici, která měla kulatý tvar. Kytice se skládala z krémových růží, růžové a bílé eustomy, nevěstina závoje, eukalyptu a bílé bouvardie. 

6_117

Svatební směrovky

K chatě je z hlavní komunikace docela dlouhá cesta, proto už hned na první odbočku si nevěsta přála umístit paletu jako ukazatel s nápisem. v průběhu cesty směrem k chatě jsme rozmístily další ukazatele, ale už jen šipečky, které ukazovaly směr. V samotném okolí chaty byl ještě jeden ukazatel, který ukazoval směr míst a aktivit.

7_1

A tohle je ten krásný novopečený pár, pro který jsme celou výzdobu připravovaly. Ještě jednou jim do společného manželství přejeme spoustu lásky, pokory, porozumění a radosti a hlavně dlouhý společný život.