Svatba T&O

Snímek obrazovky 2023-01-13 v 13.10.26

V sobotu dne 30.5.2020 jsme měly možnost dekorovat svatbu, která měla jako hlavní téma levanduli a byla sladěna do lila barviček. Výzdobu na tuhle svatbu jsme s nevěstou plánovaly rok dopředu, bohužel přišly komplikace v podobě hrůzné pandemie a tak jsme do poslední chvíle nevěděly, zda se svatba vůbec uskuteční. Vše nakonec dopadlo výborně. Ženich a nevěsta si řekli své ano, počasí novomanželům v den svatby přálo a výzdoba měla úspěch. 

Svatba se konala v Brně v Mariánském údolí, konkrétně v Kadlecově mlýně, kde byl obřad i hostina. Našim úkolem bylo vyzdobit venkovní altán, kde probíhal odpolední a večerní raut. Dále jsme měly na starost také tvorbu svatební kytice, doplňků a kytic pro maminky. 

4_3 

Styl svatby

Svatba se tedy nesla v duchu světle fialové barvy a hlavní květinou byla levandule, kterou jsme doplnily o růže, hortenzie, pivoňky a další. Na svatbu bylo pozváno 60 hostů, jednalo se tedy o nazdobení 11 stolů. Svatba se odehrávala ve venkovní části a hostina a zábava v celodřevěném altánu. Svatebčané seděli na dřevěných lavicích, u podlouhlých stolů, ty jsme měly jednoduše nazdobit. Hostina byla formou rautu, tudíž si svatebčané jídlo chodili nabírat, takže nebylo třeba chystat talíře a příbory přímo na stůl. Nevěsta si přála spíše jednoduchou a decentní dekoraci do středů podlouhlých stolů. Rozhodly jsme, že vytvoříme středové šály s dřevěným podkladem, na které jsme umístily větší a menší skleněnou vázičku. Do váz jsme naaranžovaly levandulové kytičky. Šálu zakončovaly dva skleněné svícínky s jednoduchým květinovým dekorem a mašličkou. 

2_3

Odlehčené prostírání

Tmavě hnědé dřevěné stoly jsme prostřely bílými ubrusy. Na ubrusy jsme natáhly světle fialový satén, jako napron, který má na šířku 30 cm. Pomocí saténu, jsme stoly sladily a vytvořily adekvátní podklad pro šály, které na stolech hezky vynikly. 

Světelná stěna 

Vnitřní, zadní stěnu altánu jsme dále osvětlily dlouhým světelným pásem a 7 věnci. Věnce jsme vytvořily ze živého břečťanu, následně jsme věnce též omotaly světýlky a dozdobily jsme je mašlemi a drobnými fialovými kvítky. Na dřevěné podhledy jsme dále zavěsily svazky kytiček. stejné se odrážely ve vázičkách, které byly umístěné na stolech. 

5_2 

Výzdoba vstupu

Vstup do altánu jsme olemovaly saténem v lila barvě a zakončily jsme ho závěsnými kouličkami z bílých růžiček a levandule. Pravou stranu vstupu zdobily dva vysoké stromečky, které jsme vytvořily tak též z růžičkových kouliček. Stromečky byly zasazeny do noblesních, keramických nádob, dozdobeny levandulí a saténovými, světle fialovými stuhami. 

10_1

7

Vítací tabule

Na žádné svatbě nesmí chybět vítací tabule, takže ta nechyběla ani zde. Vítací tabuli jsme umístily ke vstupu do altánu na levou stranu. Tabuli jsme vytvořily na dřevěnou podkladovou desku, kterou jsme olemovaly břečťanem a nazdobily květinovou abstrakcí. Samotnou tabuli jsme dozdobily fialovými květy hortenzie. 

6_2

Altán jsme ještě zpestřily závěsným, břízovým žebříkem, který jsme omotaly diamantovými světýlky a nazdobily levandulovými věnci a kovovými srdíčky ve světle fialové barvě. 

V sobotu 30.5.2020 budoucí manželé, teď už novomanželé pozvali na obřad a k hostině i nás, proto jsme si neodpustily malý  dárek k tomuto nezapomenutelnému dni. Vytvořily jsme jim speciální piňatu ve tvaru třípatrového dortu. Dort byl v barvách celé svatby a byl naplněn bonbóny.  

8_2

Svatební kytice a kytičky pro maminky

Na starost jsme měly také kytice a další drobnosti, jako ozdobu do vlasů, náramky pro družičky, kytičky do klop pro ženicha a svědka a kytičky pro maminky. Svatební kytici si nevěsta přála z živých květin. Využily jsme tedy fialové růže, nevěstin závoj, eustomu ve světle fialové barvě, bílé pivoňky a další.  7_2

Zbytek jsme tvořily a svazovaly též z umělých květin. Kytičky pro maminky jsme vytvořily ze 3 nádherných velkokvětých růží v růžové barvě, ty jsme doplnily levandulí a nevěstiným závojem a květy jsme proložily zeleným eukalyptem. Kytičky jsme zakončily světle fialovým saténem, stejný se odrážel na stolech. Házecí kytici si nevěsta chtěla nechat na památku, proto jsme zvolily tak též umělou variantu. Sami se podívejte, jak kytice a doplňky vypadaly. 

9_1

11_1

12_1

Dekorace na tuto levandulovou svatbu měla nevěsta zapůjčené, pouze kytice a drobné doplňky pro družičky jsme tvořily na zakázku a ty si také nechala. Takže v případě, že i vy zbožňujete levanduli, světle fialovou barvu a chcete, aby vaše svatba vypadala přesně takhle. Neváhejte se na nás obrátit a my vám veškeré levandulové dekorace zapůjčíme.   

1_2