Vánoční výzdoby

VánocV

Vánoce jsou našim nejoblíbenějším obdobím a jsme rády, že to tak nemáme jen my. Majitelka farmy Ovčí Terasy to má podobně, proto si nás zavolala, ať na farmě vytvoříme ohromné, tradiční, zářivé Vánoce. To my rády, takže jsme se do toho pustily okamžitě!

19

Realizace se skládala ze zdobení několika částí a to konkrétně ze zdobení hlavního vstupu, dále prostoru vedle hlavního vstupu, oken a dveří. Celou realizaci doprovázelo živé jehličí, které okolí vstupu krásně provonělo. Výzdobu jsme kompletně ladily do barev zelené a červené, kterou doprovázely přírodní materiály jako jehličí, šišky, jablíčka a další drobnosti. Kompletní výzdobu dovedly k dokonalosti světýlka, které jsou nezbytnou součástí Vánoc. 

27

Výzdoba hlavního vstupu

U hlavního vstupu do restaurace jsme vytvořily bohatě zdobenou chvojovou bránu, kterou jsme osvítily teple zbarvenými světýlky, dále ozdobily různými druhy mašlí, baňkami, šiškami a organzou. Do vrchní části brány jsme umístily tři velké hvězdy, hvězda je jedním z vánočních symbolů a rozhodně jsme ji do výzdoby musely zakomponovat. Na bráně se tyhle tři třpytivé krásky hezky vyjímají. 

20

Trpaslíci

Ke vchodu jsme dále vytvořily dva trpaslíky v životní velikosti. Každý trpaslík je jinak velký a jinak oblečený. Trpaslíky jsme vytvořily z túje a chvojí. Menší trpaslík je vysoký asi 2 metry a je oblečený do červeného svetru, má červenou šálu, bílou čepici s hvězdou a červeno bílý nos i bambulku. Větší trpaslík je vysoký asi 2,5 metru a je oblečený do černého svetru, má proužkovou zelenou šálu a černý frňák.

24

Girlanda

Hlavní vstup restaurace farmy je dále zdoben závěsnou latí, která je dlouhá 3,5 až 4 metry. Na tuhle závěsnou lať jsme vytvořily girlandu z živého chvojí, tu jsme následně osvítily. Girlanda je nazdobená mašlemi, baňkami, šiškami a vše je sladěno do zeleno červené barvy. Na závěsné lati visí různě velké šiškové, ručně vyrobené koule. 

21

Vánoční truhlíky

Podél boční strany budovy jsou tři vysoká okna s parapety a jedno menší, i sem jsme měly vykouzlit něco vánočního a světelného. Vsadily jsme na plechové nádoby ve tvaru truhlíku, které jsme naaranžovaly živým chvojím, červenými větvičkami, látkovými stromky, které jsme navíc osvítily. Truhlíky jsme dozdobily jablky, baňkami, šiškami a mašlemi. 

23

Adventní věnec 

K Vánocům patří adventní věnec, který rozhodně nesmí chybět. Pro farmu jsme vyrobily speciální věnec v mega rozměrech. Věnec se nese v tématice zasněžené krajiny, která je dozdobená červenými prvky. 

22

Závěsný věnec

Vedle hlavního vstupu jsou zelené vrata, které při každé nové realizaci pro farmu, ozdobíme novým mega věncem. Tentokrát jsme daly na jednoduchost a zvolily jsme dominantní prvek, kterým jsou velká, rudá, lesklá jablka. Základ věnce je omotaný živou tújí, věnec je následně zdoben organzovými mašlemi, šiškami, bobulkami a hlavně jablíčky. Věnec má průměr okolo 60 - 70 centimetrů. 

25

26


 

Snímek obrazovky 2023-01-09 v 8.26.50

Před Vánoci jsme měly to štěstí, že nás oslovila majitelka kavárny Placzek s prosbou, abychom ji vykouzlily decentní, přírodní, ale efektivní výzdobu. Prosbu jsme vyslyšely a pustily jsme se do práce. 

Prostor, který jsme zdobily je nádherná dvoupatrová kavárna v takzvaném vídeňském stylu. Dominantou celé kavárny je rudý lustr spuštěný z druhého patra do prvního. 

15

Adventní šála

Přízemí zdobí jedna skleněná váza s šiškami, baňkami a trávovou kyticí. Nezbytnou součástí vánoční výzdoby je adventní šála, která zdobila letos bar. Šála je vytvořená z dřevěných klacíků, je dozdobená červenými bobulkami, šiškami a vysokými červenými svícemi. 

Skleněné vázy

Další částí výzdoby jsou tři vysoké skleněné vázy, které jsme nazdobily nádhernými šištičkami květinkového tvaru, červenými skleněnými baňkami a vysokými kyticemi z tráv. Kytice jsou osvětleny stejně jako věnec.

14

Svítící stromečky

Poslední části výzdoby, která je ve vrchním patře jsou dva nádherné, dřevěné stromy. Jeden stromeček je menší a druhý je větší, takže se hezky doplňují. Oba stromečky jsou osvětleny drobnými, teplými světýlky. 

16

Dominanta výzdoby

Výzdobu jsme složily z několika různých komponentů. Dominantou je velký věnec, který má průměr 2,5 metru. Věnec má proutěnou základnu, na které jsou připevněny trávové kytice. Střed věnce je dozdoben červenými bobulkami. Věnec je také celý osvícený a zdobí vrchní výlohu kavárny.  

17

Třešničkou na dortu je dominantní červený lustr, který je spuštěný z prvního patra do přízemí. Tenhle průduch jsme ozdobily nádhernými skleněnými baňkami různých velikostí.


Snímek obrazovky 2023-01-09 v 8.32.25

Vánoční vazby na hřbitov

Jako další jsme tvořily dvě vánoční vazby na hřbitov. Vazby jsme navrhovaly do podlouhlých, terakotových truhlíků. Rozhodly jsme se vytvořit netradiční vánoční stromky v netradiční barvě, tedy takové netradiční vánoční vazby, které hrob pěkně oživí. 

Nejdříve jsme si vytvořily stromečky z živé túje. Stromky jsme upevnily do truhlíku a následně jsme je přestříkaly do vínové barvy. Spodní část truhlíčku je dozdobena zasněženými, umělými větvemi, sušenými palmovými listy, vínovými hortenziemi a sametovými růžemi. 

Samotné stromečky jsou dozdobeny pozlacenými listy, které vazbě dodávají efekt rozvětvenosti. Vazba je dovedena k dokonalosti drobnými detaily ve formě zlatých baněk a perel.

22_1

Stříbrné truhlíčky

Dva menší truhlíčky s motivem domečků jsme se rozhodly ladit do stříbrné barvy. V každé nádobě je centrální předmět, které je kolem dozdoben. Jako centrální prvky jsme zvolily dřevěného koníka a brusličku. Nádoby jsou aranžované umělým chvojím, cesmínou, zasněženými větvemi, poinsettiemi, zlatými listy, skleněnými baňkami a mašličkami, které jsou vytvořeny z lesklých motaných provazů.

18_1

21_1

Truhlíky ve stylu tradičních Vánoc

Poslední dva truhlíčky jsou sladěné do stylu tradičních Vánoc, tedy v barvách červené a zelené. I zde jsme se držely zvolení centrálního prvku. Rozhodly jsme se do truhlíčků umístit tyhle roztomilé keramické medvídky, které jsou v přírodním obležení. Truhlíčky jsme naaranžovaly chvojím, cesmínou, větvičkami s červenými bobulkami, šiškami, sušenými pomeranči a jablíčky. Chvojí jsme proložily jutovou látkou, která aranžmá hezky prosvětlila. 

17_1

20_1

16_1

19_1


Snímek obrazovky 2023-01-09 v 8.45.56

Vánoce nemusí být jen v tradičních barvách červené a zelené, ale mohou být i v oblíbené bílé a stříbrné barvě. Tuhle barvu zvolila jedna z našich klientek a požádala nás, o vyhotovení kompletní vánoční interiérové výzdoby v těchto lehkých, světlých a zimních tónech. Výzdoba se skládala z pěti vánočních kousků, ze závěsného věnce, světelných šál na okna, adventního netradičního věnce a malého dekoračního stromečku. K tomu jsme ji ještě dodaly stříbrný set vánočních ozdob na vánoční strom, aby vše bylo dokonale sladěné. 

4 

Závěsný věnec má průměr okolo 40 - 45 centimetrů. Uprostřed věnce je velký stříbrný kůň. Samotný věnec je zdoben různými druhy šišek, umělým chvojím, stříbrnými baňkami a baňkami ve tvaru šišky. Z věnce jsou zavěšené atypické baňky, které dekoraci dodaly na originalitě. 

Na okna jsme vytvořily dvě dřevěné šály, které jsou natřené na šedo. Šály jsou nazdobené stříbrnými sáněmi a skleněnými nádobami, do kterých jsme umístily LED svíčky. Dekorace na okno jsou dále naaranžovány třpytivými stromečky a keramickými sovičkami. Vnitřek šály je dozdoben umělým chvojím, šiškami, skleněnými baňkami a dalšími drobnostmi. 

5

Adventní věnec jsme udělaly trochu netradičně, nemá totiž vykrojený střed, naopak ho má plný. Věnec je inspirován zimní pohádkovou krajinou, ve které je keramická sova a třpytivé stromky ve stříbrné a zlaté barvě. Na věnci jsou 4 svíčky ve tvaru válce v cappuccino barvě. I věnec je dozdobený umělými chvojkami, skleněnými baňkami a šiškami různých velikostí. 

6

Posledním prvkem výzdoby je dřevěný stromeček, který je vysoký asi 40 centimetrů a je nastříkaný na stříbrno. Stromeček je ozdobený stejným materiálem, jako ostatní prvky výzdoby, tak aby dokonale ladil. Tenhle vánoční set dekorací vyšel na 8.032 Kč. A vy se nyní můžete podívat, jak jednotlivé dekorace vypadají a jak si je spokojená zákaznice naaranžovala doma.  


Snímek obrazovky 2023-01-09 v 8.45.34

Vánoční výzdoby netvoříme pouze pro restaurace nebo domácnosti, ale také pro kosmetické studia. Tento set dekorací jsme vytvořily konkrétně pro řasové studio A&R Lashes. Do nového, moderního a stylového studia jsme se rozhodly vytvořit vánoční set dekorací, který jsme sladily do růžové, krémové a béžové barvy. Vánoční set obsahuje adventní box a závěsný věnec. 

3 

Základem adventního boxu je světle růžový box, který je olemovaný límcem z béžového saténu. Uprostřed boxu jsou zapíchnutá 4 stříbrná bodla se stříbrnými svíčkami ve tvaru válce. Každá ze svíček je jinak vysoká. Hlavní ozdobou adventního boxu je třpytivý růžový stromek a stříbrný vojáček. Box je dozdobený zasněženým, umělým chvojím, skleněnými baňkami a květy.

2 

Závěsný věnec sladěný k adventnímu, takže jsou i v závěsném věnci použity stejné komponenty. Základ věnce je omotaný béžovou saténovou organzou, ze které je vytvořena také mašle a poutko na zavěšení. Uprostřed závěsného věnce je třpytivý růžový stromeček. Spodní část věnce je zdobená umělým chvojím, skleněnými baňkami, jablíčky a květy. Věnec je prodloužen organzovým závěsem, který je dozdoben kovovým lístkem v rose gold barvě. 

Podívejte se, jak set vypadá a jak krásně zapadl v samotném studiu. 

1


23

22

27

24

26

25

29


30

33


 

Přejete si vytvořit VÁNOČNÍ VÝZDOBU na míru? Napište nám!