Dekorace Podzim a Vánoce

Je tu zase podzim a hned po něm následují Vánoce, to je ten čas, ve který za námi každoročně přichází naše věrná zákaznice. Její každoroční požadavek je, že jí vždy máme naplnit designové mísy a truhlíky, které nám dodá. Vše ostatní nechává zcela na nás a my, díky tomu můžeme tvořit dle vlastní fantazie. 

Letos nám zákaznice donesla 4 keramické nádoby s podzimní tématikou, 2 keramické truhlíky, které dává na hrob, 2 menší keramické nádoby neutrální, do kterých jsme daly lehké Vánoce a 2 keramické velké amfóry, které také poputují na hrob.

Jelikož skoro každá věc, poputuje na jiné místo a v jiném časovém horizontu, tak jsme si mohly dovolit volit různé styly a barevnosti. 

IMG_E7003 IMG_6996

 

Podzimní truhlíky na hrob

Jako první jsme začaly pracovat na keramických truhlících, které jsou určené na hrob jako podzimní dekorace. Každý jsme udělaly trochu z jiného materiálu v jiných barvách.

V krémové barevnosti

První truhlík jsme ladily do světle oranžovo-krémové barvy, dozdobené žlutou. Jako podklad jsme použily listy v mentolové barvě a okrasné traviny v béžové barvě. Dekorace je dále doplněna velkými poupaty růží v oranžové barvě, krémovými a meruňkovými chryzantémami, žlutou sušenou achilleí a oranžovými drobnými kuličkami, které dekoraci dodávají šmrnc.

V oranžové barvě

Druhý truhlík jsme ladily do krémové a sytě oranžové barvy. Jako podklad jsme použily zase mentolové listy a okrasné traviny v béžové barvě. Dekorace je dále vytvořena z krémových růží, krémových chryzantém, sytě oranžových okrasných papriček a sušiny. Aby dekorace byla více rozčepýřená, tak jsme sem tam, po obvodu zapíchaly světle zelené větvičky.

IMG_E7005 IMG_6997 IMG_E7004 IMG_6999

 

Sestava podzimních nádob

Následně jsme se vrhly na podzimní nádoby s tématikou jeřabin a šípků. Chtěly jsme, aby dekorace uvnitř ladila s tématikou na nádobách.

Zvolily jsme tedy přírodní barvu ve spojení s červenými bobulkami a dřevem. V nádobách se odrážel bílý a bordó vřes, podzimní tvar listů ve světle mentolové barvě, bordó a krémová sušina, růžové pěnové růže a dřevěné listy. Do některých nádob jsme přidaly také keramické dýně v bílé barvě. 

IMG_6922 IMG_6925 IMG_6929

 

IMG_6933

IMG_6941 IMG_6939 IMG_6946

 

IMG_6940

IMG_6961 IMG_6966 IMG_6965

 

IMG_6960

IMG_6970 IMG_6972

 

Vánoční dekorace

Následně jsme se pustily do vánočních dekorací. Začaly jsme s menšími keramickými nádobami. Do jedné jsme udělaly vánoční svícen. Na svícen jsme použily chvojí, červené bobulky a malé dřevěné domečky, doprostřed jsme pak umístily červenou svíčku ve tvaru válce.

Do druhé nádoby, která byla hranatého tvaru jsme vytvořily malý stromeček s chvojkovou korunou. Stromeček jsme nazdobily taktéž červenými bobulkami. Spodní část pod stromečkem jsme dozdobily dřevěnými domečky a malými látkovými trpaslíky.

IMG_6987 IMG_6991 IMG_6993
IMG_6985 IMG_6995 IMG_6994

 

Šiškové stromky

Jako třešničku na dortu jsme si nechaly velké keramické amfóry, do kterých jsme měly vykouzlit dekorace s vánoční tématikou a které následně putovaly na hrob. Rozhodly jsme se tedy, že vyrobíme vánoční stromky. Chtěly jsme udělat něco neobvyklého, takže jsme stromky vyrobily z šišek. 

Jako první jsme si udělaly konstrukci z dřevěného vějíře. Následně jsme konstrukci začaly olepovat šiškami, pěkně jednu vedle druhé. Strom z šišek jsme poté nastříkaly světle modrým, až bílým sprejem a nechaly jej uschnout. Pak přišlo na řadu zdobení. Na nazdobení jsme použily drobnosti v červené a zlaté barvě. Stromeček jsme nazdobily umělými perníčky, malými hvězdičkami, baňkami, šípky a červenými bobulkami. Spodek stromečku jsme vyplnily zasněženými tújemi, většími baňkami a mašlí. 

IMG_7307 IMG_7309 IMG_7310
IMG_7314 IMG_7315 IMG_7321

 

Zakázku jsme naší zákaznici doručily v pořádku. Zákaznici, které byla tahle zakázka vyhotovena byla velmi spokojená a to je pro nás nejdůležitější.